Klimanist İklimlendirme | Yenilikçi İklimlendirme ve Klima Sistemleri

BİREYSEL ve TİCARİ ÇÖZÜMLER

Bireysel ve Ticari çözümler birbirinden farklı gibi gözükse de birbirine benzeyen noktaları bulunmaktadır. Bireysel İklimlendirme Sistemleri Çözümlerimizde hedeflediğimiz kitle tam olarak binalarındaki yalıtımdan memnun olmayan ve yeni bir ısı ve soğutma arayışında bulunan kişiler, villalar gibi kişisel kullanıma uygun yerlerde kullanılmaktadır.

Ticari Çözüm Önerilerimizde ise;

Ofisler, Hastaneler, Oteller, İş Merkezleri, Alışveriş Merkezleri ve diğer kurumsal iş yerlerine iklimlendirme sistemlerinde çözümler sunmaktayız.

Bireysel ve Ticari Çözümler Arasındaki Farklar?

Genel anlamda Bireysel ve Ticari İklimlendirme sistemleri, binaların kullanım amaçları, bulundukları bölge ve bölgeye bağlı olarak dış hava şartları tarafında değişkenlik gösterir. Yatırımcılar, bina sahipleri ya da binayı kullananlar değişik işletme şartları talebinde bulunabilirler. Bu nedenlerle klima ve iklimlendirme sistemleri bu ihtiyaçları karşılamak amacıyla genelde birden fazla şekilde ve özellikte projelendirilir, monte edilir ve işletilirler.

İklimlendirme sistemlerini sınıflandırmanın hedefi bir sistemi diğerinden ayırabilmeyi sağlamak ve gereksinimlere bağlı olarak en doğru klima düzenini seçmeyi kolaylaştıracak bir yol oluşturmaktır. Eğer tasarımcı bir klima düzenini doğru bir şekilde belirleyemezse ve başkalarından ayıramazsa, müşterisi amacıyla ideal sistemi seçmesi zor olacaktır. İklimlendirme sistemlerinin sınıflandırılmasında alttaki kriterler göz önünde tutulmalıdır:

 • İklimlendirme sistemlerinin sınıflandırılması, şayet mümkünse, ısıtma ve soğutma sistemlerinin ayrıntılarının yanı sıra, hava dağıtım düzeneğinin öncelikli konularını da içermelidir. Çünkü hava dağıtım sistemi iç hava sıcaklığının ve niteliğinin kontrolünde direk etkilidir.
 • Sistem ve sarf edilen ana elemanlar birbirlerine uyumlu olmalıdır. Mesela paket tarzı bir sistemde ana eleman paket tarzı cihazdır.
 • Sistem sınıflandırmaları kolay uygulamalara dayanmalıdır. Mesela, bir klima düzeneğinin belirlenmesi amacıyla iç hava niteliği bundan sonra birincil kriterler arasında yer almaya başladığına göre, taze hava bağlantısı yapılamayan bir sulu düzenin varlığından bahsetmenin ne kadar doğru bulunduğu düşünülmelidir.
 • Sistem sınıflandırılması kolay olmalı, her klima sistemi acık bir şekilde diğerinden değişik olmalıdır.

Klima sistemlerini merkezi sistemler ve bireysel sistemler olarak ikiye ayırmak mümkündür.

(Merkezi) Ticari Çözümler

Bir kazan ve radyatörlerden oluşan bir kalorifer tesisatına benzetilebilir. Kazan yerine bir klima santrali, radyatörler yerine de havalandırma kanalları, menfezleri ve/veya fanlı serpantin üniteleri (fan-coil unit) vb. cihazlar bulunmaktadır. Sistemin boru veya kanalları içerisinde su, hava veya bir soğutucu akışkan dolaştırılarak ısıtma-soğutma-havalandırma ve nem kontrolü sağlanır. Merkezi sistemler tamamen havalı, tamamen sulu ve sulu-havalı sistemler olarak üç ana sisteme ayrılabilir.

 • Tamamen havalı sistemler
 • Tamamen sulu sistemler
 • Sulu ve havalı sistemler

(Bağımsız) Bireysel Çözümler

Bağımsız iklimlendirme sistemleri bireysel çözümler genellikle paket cihazlar ve ayrık (split) tip klimalar olmak üzere ikiye ayrılır. Ayrık (Split) tip klimalar da kendi aralarında sınıflandırılmaktadır.

1. Paket cihazlar

 • Salon tipi
 • Döşeme=konsol tipi
 • Çatı tipi
 • Pencere tipi

2. Ayrık (Split) tip klimalar

 • Duvar tipi
 • Döşeme tipi
 • Salon tipi
 • Kanal tipi
 • Tavan tipi
 • Gizli tavan (kaset) tipi
 • Portatif Klimalar

Bireysel ve Ticari Çözümlerde Neden Klimanist?

Bireysel ve Ticari İklimlendirme çözümleri için tercih edebileceğiniz birden fazla marka ve firma bulunurken, Klimanist olarak müşterilerimizin memnuniyetini ve kaliteli hizmet almasını ön planda tutuyoruz. Kaliteli işçilik, kaliteli ürün ve güler yüzlü hizmet ile beraber birleşince ister istemez ortaya müşteri memnuniyeti de çıkıyor. Peki bizi tercih etmeden önce diğer rakiplerimizden bizi bir adım önde tutan özelliklerimiz nedir ? Sizi bekletmeden hemen detaylarından bahsedelim…

Öncelikli olarak Klimanist Markası ve adı altında hizmet aldığınızda gözünüz arkada kalmaz çünkü, kendi kullanmayacağımız ürünü müşterimize tavsiye etmeyiz ve kullandırmayız. Bireysel ve Ticari çözümlerimizden yararlandığınızda keşif, montaj ve projelendirme için siz müşterilerimize detaylı bir şekilde yardımcı oluyor. Sizlerin tüm işlerini tek bir çatı altında topluyoruz. Bireysel veya Ticari olarak iklimlendirme sistemleri ve çözümlerine ihtiyacınız olduğunda uğrayacağınız nokta çok belli. Gelin hemen bizimle tanışın ve kaliteli hizmetin tadını çıkarın. Çözümleriniz için bizimle iletişime geçebilir veya hızlı bir şekilde online keşif talep edebilirsiniz.