Klimanist İklimlendirme | Yenilikçi İklimlendirme ve Klima Sistemleri

ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜMLER

Endüstriyel Çözümler olarak genel anlamda kullanılan çözüm hizmetimizin kapsamı iklimlendirme, ısı ve soğutma sistemleri üzerinedir. Endüstriyel İklimlendirme Çözümleri; Endüstriyel tesislerde çalışan kişilerin rahatlıklarının ve üretkenliklerinin arttırılması yönünden yeni ortamlar yaratılmalıdır. Yaratılan bu ortamlara çözüm getirmek suretiyle tesislere iklimlendirme sistemleri kurulur. Endüstriyel iklimlendirme çözümleri kullanıldığı tesisin yerine ve amacına bağlı olarak enerji kullanımını yüksek oranlarda teşkil edebilir. Fakat iklimlendirme çözümlerinde verime ulaşabilmek suretiyle değişik yöntemler uygulanırsa bu enerji üretiminden % 50 seviyesinde tasarruf sağlanabilir. Endüstriyel tesislerde hava kalitesi, nem ve ses seviyesi en önemli faktörlerdendir. Ürün kalitesine direkt tesir edecek bu faktörlerin ortama ideal değerlerde tutulmasını üretimdeki niteliğin yükselmesine sebep olacaktır. Bu amaçla endüstriyel iklimlendirme çözümleri tesisin yapısı, sarf edilen malzemeler, sarf edilen ısıtma ve soğutma projeleri ve tesisin ne yoğunlukta çalıştığı önemli faktörlerdendir.

Endüstriyel Çözümlerde Enerji Tasarrufu Nasıl Sağlanır?

  • Binanın doluluk seviyesine göre sıcaklık ayar noktasını belirleme
  • Binanın reel ihtiyaçlarına göre ısıtma ve soğutma gücünü ayarlama
  • İç ortamdaki hava kirlilik oranına göre havalandırma akışını uyarlama
  • Isıtma ve soğutma gücünü tahliye edilen havadan geri kazanma

Bu çözüm önerileri sayesinde akıllı, kendisini kontrol edebilen ve sistem yapısına en uygun çözüm önerisi belirlenerek endüstriyel tesislerde kullanılan iklimlendirme sistemlerinde etkili bir enerji tasarrufu sağlanacaktır.

Endüstriyel Çözümlerde Kullanılacak Tasarımlar

Oteller, hastaneler, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, veri merkezleri, kamu kurumları ve diğer endüstriyel tesislerde kullanılacak olan endüstriyel iklimlendirme sistemlerinde asıl amaçlanan enerji verimliliğidir. Bu iklimlendirme sistemlerinde kolay işletilebilir bir sistem tasarımının yapılması gerekmektedir. Sistem tasarımında;

  • İşlevsellik: Her koşulla uyum sağlayabilecek olan bir sistemin kurulumu.
  • Enerji Verimliliği: Enerji verim kriterleri dikkate alınarak bir sistemin kurulumu.
  • Kurum ve İşletme Maliyeti: Kurulumu yapılacak sistemin ilk yatırım maliyeti ve oluşabilecek bakım maliyetlerinin dikkate alınması.
  • Esneklik: Değişebilecek yerleşim koşullarına uygun bir sistemin kurulumu.
  • Servis ve Bakım: Endüstriyel iklimlendirme sistemlerinin sürdürülebilir olmasının en önemli faktörlerinden biri de servis ve bakım yöntemleri ile bu yöntemlerin kolaylığıdır.

Neden Klimanist?

Bu konuda sektörümüzde bizimle aynı hizmeti veren birden fazla firma bulunmaktadır. Fakat Klimanist olarak, biz her zaman müşterilimizle ikili ilişkilerimizde ve diğer sağladığımız tüm hizmetlerimizde müşteri memnuniyeti, samimiyet ve kaliteyi ön planda tutmaktayız. Kendi kullanmayacağımız ürünü müşterimize tavsiye etmiyor, kurulumunu dahi yapmıyoruz. Her zaman sektörde öncü ve yenilikçi adımları atmaktan çekinmiyoruz. Bireysel ve Kurumsal işlemlerinizi kendi işimizmiş gibi önemsiyor ve her ufak noktasını bile titizlikle kontrol ediyoruz.

Endüstriyel Çözümleri üretirken siz firmanızın ihtiyaçlarını dinliyor buna göre çözüm üretiyoruz ! Projeniz hakkında geniş kapsamlı araştırma, bu proje için ayırdığınız bütçeye önem gösteriyor ve bu bütçeyi aşmamanızı sağlıyoruz. Hem proje teslim aşamasında keşif gezilerini hem de keşif yapıldıktan sonra projenizin hazırlanmasını hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Endüstriyel Çözümlere Ne Zaman İhtiyacım Olacak ?

Endüstriyel Çözümlere Genel olarak kurumsal firmanızın veya işletmenizin gereksinimleri doğrultusunda ihtiyaca dayalı performans testi yapılır. Bu süreçte firmanızın yeni bir iklimlendirme, ısıtma ve soğutma sistemine ihtiyacı var ise gerekli keşifler yapılarak büyüklüğüne göre tarafınıza teklif iletilir.

Klimanist olarak sektördeki bu problemlerin farkındayız ve müşterilerimize 365 gün hizmet vermekteyiz. Siz de firmanız veya firmalarınız için endüstriyel çözümler üreten bir firma arıyorsanız. Hemen bizimle iletişime geçebilir online olarak detaylı bilgi alabilirsiniz.