Klimanist İklimlendirme | Yenilikçi İklimlendirme ve Klima Sistemleri

YETKİLİ SERVİS ve UYGULAMA

Bizim Tarafımızdan Sağlanan veya Aktif olarak kullandığınız İklimlendirme sistemlerinizin “Yetkili Servis ve Uygulama” hizmetini vermekteyiz. Tarafımızdan uygulanan yetkili servis hizmeti  ile beraber hizmet verdiğimiz Kurumsal ve Bireysel İklimlendirme sistemlerinde ve diğer tüm markalara ait arızalı cihazlarınızın orijinal yedek parçalar ile onarım ve bakım sürecini yürütmekle ve verdiğimiz hizmette belirli bir garanti süresi vermekteyiz.

Tarafınıza sağladığımız cihazların satışı sonrasında müşterilerine yasal olarak taahhüt ettikleri servis hizmetlerinin (minimum iki yıl) sağlanması kapsamında garanti hizmetlerine ilişkin tüm yardım masası, bakım, onarım, yedek parça temini gibi süreçlerin takibi ve yürütülmesi ile garanti kapsamı/süresi dışında kalan cihazların ücretli olarak onarımını sağlanması hizmetleri Klimanist çatısı altında sunumaktayız.

Bu kapsamda her yıl, Klimanist çatısı altında, binlerce cihazın onarımı gerçekleştirilirken, farklı kurumlar ile yapılan “Bakım Anlaşmaları” kapsamındaki cihazlar ile birlikte 20.000’i aşkın cihaz Klimanist garantisi ve sorumluğu altındadır.

Yıllık Bakım Sözleşmesi ve Sistem Sigortalandırma

Günümüzde birçok firma ile halen çalışmayı sürdürdüğümüz sistem yıllık bakım anlaşmasını içeren paket şeklindedir. Müşterimiz istediği bakım paketini seçer ve yıl içerisinde ki periyotlar belirlenir ve süreklilik içerisinde çalışma sağlanır. Klimalarınızın çalışma ömrü ve iç ortam mahallerinin sağlığı açısından önerdiğimiz pakettir.

Bakım Paket ve Ücretleri Nasıl Belirlenir? 

Bakım ücretleri; bakım hizmeti verilecek mahal türüne göre değişkenlik gösterebilir. Ofis, konut, hastane, fabrika, okul  gibi binaların bakım prosedürleri, yönetim ve çalışma şartları farklılıkları bakım hizmet süresini ve metodunu değiştirebilmekte dolayısıyla bakım fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Genel olarak bina içerisinde bulunan klima adeti üzerinden, bakım paket çeşidine, eğer yıllık bakım kapsamı içerisinde ise bakım periyot sayısı gibi etkenlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle siz değerli müşterilerimizin bizimle iletişime geçmesini tavsiye ediyoruz.

Yedek Parça Tedarik ve Onarımı

Firmamız; yedek parça konusunda oldukça geniş tedarik ağına sahiptir. Klimanist  bünyesinde, birçok marka ile yetkin servis anlaşmamız olup, sistemlerin ihtiyaç duyduğu her aşamada müşterimize en uygun fiyat garantisi ile hizmet vermekteyiz. Ayrıca değişimi yapılan yedek parçaların Klimanist  bünyesinde 6 ay ile 1 yıl süre zarfında garantisi vardır. Her tür, kompresör, fan motorları, elektriksel iç ve dış ünite kartları, kumanda gibi birçok parça içeriği tedariği hizmet kapsamımız içindedir.

Klima Santral Bakım Paketleri

Santral bakımlarında genel olarak yapılacak temel işlemler hava filtresi ve kabin anti bakteriyel temizliği, motor ve fan motorları kontrolleri, kayış kasnak eksen balans testleri, soğutucu akışkan ölçümü, elektriksel ölçümler, PLC modüller ile saha ekipmanlarının haberleşme ve sinyal kontrolü, tüm pano şalterlerin faaliyet kontrolü, Elektrik panoları içerisindeki tüm kablo bağlantı kontrolleri, sisteme ait panolar üzerinde bulunan pano fanlarının faaliyet kontrolü, basınç, sıcaklık ve debi sensörlerinin faaliyet kontrolü, dış kasa bağlantı gibi kontrolleri kapsar.

Vrf Klima Sistemi Bakım Paketi

Hastane, otel, ofis, konut gibi alanlar da daha sık karşılaştığımız Vrf sistemleri ile ilgili bakım prosedürleri ; klima iç ve dış ünite yüzeyleri ve filtreleri özel endüstriyel buhar jeneratörü ile temizlenmesi sonrasında ise İç ve dış ünite arasında ki gaz ve likit borularının kontrolü, sinyalizasyon ve elektrik ölçümleri, mod geçiş ve sıcaklık kontrolleri, ayrıca drenaj hattı kontrolü yapılır. Dış ünite serpantin kontrolü, ve sistem çalışma sıcaklığı ve basınç kontrolü yapılır. Son olarak bakteriyel dezenfeksiyon için ozon uygulaması yapılır.

Bireysel ve Ticari Split Klima Bakımı

Bu bakım kapsamında; klima iç ve dış ünite yüzeyleri ve filtreleri özel endüstriyel buhar jeneratörü ile temizlenmesi sonrasında ise İç ve dış ünite arasında ki gaz ve likit borularının kontrolü, sinyalizasyon ve elektrik ölçümleri, mod geçiş ve sıcaklık kontrolleri, ayrıca drenaj hattı kontrolü yapılır. Sistem çalışma basınc ve sıcakları kontrol edilir. Son olarak bakteriyel dezenfeksiyon için ozon uygulaması yapılır. Ayrıca bakım paketlerimizi aşağıda ki linkimizden inceleyebilirsiniz.

Bakımlar Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Klima bakımlarının yapılma sıklığı tamamen klimanın bulunduğu ortam şartları ile alakalıdır. Eğer ortam ofis, konut, otel gibi alanlarda ise yılda min. 2 – 4 arası, daha yoğun toz oluşabilecek ortamlarda 4 - 6 kez tekrarlanabilir. İsteğe göre değişkenlik gösterebilir.

Standart Klima Bakımı Nedir?

Standart Klima Bakımı; sistem bileşenlerinin kontrolünü içeren, elektronik, mekanik ve sistem altyapısının periyodik olarak kontrollerinin yanında iç ve dış ünite içerisinde bulunan filtre ve yüzeylerin temizlenmesi gibi işleri kapsar.

Klimalardan Kaynaklanan Hastalıklar Neler?

Bakımsız klimalar aynı zamanda hava yolu ile bulaşan mikroorganizmaların da kaynağı olabiliyor. Klima yoluyla bulaşan ve klima hastalığı olarak bilinen “lejyoner hastalığı”, zatürre gibi ciddi üst solunum yolu sorunlarına yol açabiliyor. Özellikle klima drenaj sisteminin uzun süre kuru kliması içerisinde birçok bakteri oluşumuna sebep oluyor.